Головна » Файли » Поради логопеда

Маленькі таємниці успішного оволодіння грамотою
[ Викачати з сервера (1.24 Mb) ] 16.02.2017, 09:29

Пізнання світу дитиною — це чуттєве охоплення в образному вигляді зв'язків і закономірностей, тобто це смислоутворення. Слово для дитини є тим образом, у якому поєднано смислові та слухові характеристики. Фонемний аналіз, який передує добуквено-му етапу навчання та є провідним прийомом у роботі з дітьми старшого дошкільного віку для дітей молодшого та середнього віку спричинює руйнування цілого на частини, які видокремлюються, з одного боку, досить формально, з іншого, ще не розподілені ні в часі, ні в просторі.

Для дитини окремий звук — це деяке абстрактне знання. Саме тому процес навчання дітей звукового аналізу слів у старшому дошкільному віці супроводжується великою кіль­кістю помилок із боку дітей. Це свідчить про недозрілість здатності розуміти абстракції та невміння співвідносити звуки в слові та окремі звуки, що промовляються

Для подальшого успішного оволодіння грамотою, перед­бачено достатній розвиток основних психічних здібностей, а саме: зорового, просторового сприйняття, зорової уваги та пам'яті, слухового сприйняття, кінестетичного сприйняття, здатності співвідносити вимовні, слухові та графічні образи звуків між собою.

Давайте зупинимось на співвіднесенні вимовних, слухових і графічних уявлень про звуки мовлення.

Ця пси­хічна здібність забезпечує можливість дитині співвідносити між собою звук, який вимов­ляється, і такий же звук, що сприймається на слух; звук, що вимовляється, і літеру, яка його позначає; звук, що чує. і літеру, яка його позначає. Ця здібність дозволить дитині правильно повторити почутий звук; визначити, чи правильно вона сама вимовила той чи інший звук; підібрати потрібну літеру до того звука, який вона вимовляє; правиль­но прочитати літеру.

 

Буква – звук

Асоціативний образ

А

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Поради логопеда | Додав: dnz1chajka
Переглядів: 108 | Завантажень: 4 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar